KARATE ŞAMPİYONASI’NDAKİ HARİKA BAŞARIMIZ

ERA Okulları olarak İstanbul’da 10 kampüs ve Bursa’da açılan Nilüfer Kampüsü ile 6000’den fazla öğrencimizin harika bir şekilde eğitilebilmesi için çalışıyoruz. Eğitimde yeni çağı temsil ederek özgün 5G Eğitim Modeli, Mind Studio ve 600 kişilik eğitim kadromuz ile yeni çağın beklentilerini karşılayan farklı ve öncü bir eğitim anlayışını benimsiyoruz.

Bununla birlikte öğrencilerimizi sadece akademik açıdan değil, sosyal ve fiziksel yönlerden de gelişmesi için teşvik ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki, sanat ve spor, fiziksel gelişim kadar psikolojik nitelikleri de güçlendirir ve sosyal beceriyi yükseltir. Bu nedenle farklı ilgi alanlarına hitap eden pek çok kulübe sahibiz. Kampüslerimizde Teknoloji ve Tasarım Kulübü, İnovasyon Kulübü, Yaratıcı Düşünceler Kulübü, İngilizce Drama Kulübü, hatta 1453 İstanbul Kulübü bile var! Satranç, folklor, fotoğraf, sinema, müzik, edebiyat ve tiyatro her zaman önem verdiğimiz etkinliklerin başında geliyor.

Ve tüm bunların sonucunda da görüyoruz ki, öğrencilerimiz çok önemli başarılara imza atıyor. Öğrencilerimizden Suzan Atar da bu başarıyı yakalayanlardan biri. Atar, 2017 İller Arası Karate Şampiyonası Bayanlar 45 kilo kategorisinde 3. olarak bronz madalya almaya hak kazandı. Kendisini bu harika başarısından dolayı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

TÜRKİYE YÜZME ŞAMPİYONASI’NDAN HARİKA BİR ALTIN MADALYA İLE DÖNDÜK

ERA Okulları olarak öğrencilerimizin harika bir eğitim alması için eğitimde yeni çağı temsil ederek özgün 5G Eğitim Modeli, Mind Studio ve 600 kişilik eğitim kadromuz ile hizmet veriyoruz.

Tüm bunları uygularken öğrencilerimizi sadece akademik başarıya değil, sportif başarılara da yönlendiriyoruz. Çünkü biliyoruz ki spor, fiziksel gelişim kadar psikolojik nitelikleri de güçlendirir, sosyal beceriyi geliştirir. Bunun için okullarımızda farklı ilgi alanlarına hitap eden pek çok kulübe sahibiz.

Tüm bunların sonucunda da görüyoruz ki öğrencilerimiz önemli başarılara imza atıyor. Tıpkı Nazlı Özyurt gibi… Öğrencimiz Nazlı Özyurt, 4-5 Mart 2017 tarihlerinde düzenlenen Türkiye Yüzme Şampiyonası’nda altın madalya alarak Türkiye Şampiyonu oldu. Bizi gururlandırdığı ve harika bir başarıya imza attığı için Nazlı Özyurt’u tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

ÖMER SEYFETTİN ÖYKÜ YARIŞMASI’NDA HARİKA BİR DERECE KAZANDIK

ERA Okulları olarak eğitimde yeni çağı temsil edecek her türlü gelişimi takip ediyor ve kendi geliştirdiğimiz özgün 5G Eğitim Modeli ve Mind Studio ile öğrencilerimiz için öncü bir eğitim anlayışını benimsiyoruz.

Ancak sadece bununla sınırlı kalmayarak öğrencilerimizi sosyal ve fiziksel yönlerden de gelişmeleri için teşvik ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki sanat ve spor, fiziksel gelişim kadar psikolojik nitelikleri de güçlendirir ve sosyal beceriyi geliştirir.Tüm bu çalışmalarımızın meyvelerini öğrencilerimizin önemli başarılarında görüyor ve gururlanıyoruz.

Tıpkı Zeynep Söylemez’in yakaladığı başarı gibi… Öğrencimiz Zeynep Söylemez, Balıkesir Gönen Belediyesi’nin düzenlediği 28. Ömer Seyfettin Öykü Yarışması’nda dereceye girerek Türkiye 5.cisi oldu. Kendisini yazdığı öykü ile aldığı bu harika başarıdan dolayı tebrik ediyor, yeni öykülerini okumayı heyecanla bekliyoruz!

GÜNAYDIN EDEBİYAT ÖYKÜ YAZMA YARIŞMASI’NDA HARİKA BİR ÖDÜL KAZANDIK

ERA Okulları olarak öğrencilerimizin her zaman harika bir şekilde eğitilebilmesi için çalışıyoruz. Bunun ışığında eğitimde yeni çağı temsil edecek özgün 5G Eğitim Modeli ve Mind Studio gibi öncü eğitim modelleri geliştiriyoruz.

Ve bunların yanında öğrencilerimizin sanat gibi sosyal konularda da başarılı olmaları için çalışıyor, onlara her zaman destek oluyoruz. Çünkü biliyoruz ki sanat, fiziksel gelişim kadar psikolojik özellikleri de güçlendirir ve sosyal beceriyi yükseltir. Bu nedenle farklı ilgi alanlarına hitap eden pek çok kulübe sahibiz. Satranç, fotoğraf, sinema, müzik, edebiyat ve tiyatro her zaman önem verdiğimiz etkinliklerin başında geliyor.

Tüm bunların sonucunda ise öğrencilerimizin bu konularda katıldıkları yarışmalardan harika sonuçlar ile döndüğünü görmek bizi sevindiriyor, gururlandırıyor. Tıpkı yakın zaman Zeynep Naz Erdoğan’ın bizlere yaşattığı sevinç ve gurur gibi…

Öğrencimiz Zeynep Naz Erdoğan, katıldığı 16. Günaydın Edebiyat Öykü Yazma Yarışması’nda dereceye girerek 4. oldu. Kendisine bu harika başarısından dolayı teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

SINAV KAYGISI İLE NASIL BAŞ EDEBİLECEĞİNİZİ ÖĞRENİN

ERA Okulları Anne-Baba Okulu Seminerleri’nin “2. TEOG’a Doğru Sınav Kaygısı” konulu etkinliği 31 Mart Cuma günü ERA Okulları Kağıthane kampüsünde düzenlenecek. 8. sınıflara özel olarak düzenlenecek seminere, Psikiyatrist Doktor Zengibar Özarslan uzman konuşmacı olarak katılacak.

ERA Okulları Anne-Baba Okulu Seminerleri’nin 31 Mart Cuma günü ERA Okulları Kağıthane kampüsünde düzenlenecek olan etkinliğinin konusu “2. TEOG’a Doğru Sınav Kaygısı” olacak. Seminerde 8. sınıfların sınava hazırlık sürecinde neler yapması gerektiği ve sınav kaygısı ile nasıl baş edebilecekleri konuları detaylı ve kapsamlı bir şekilde konuşulacak.

Psikiyatrist Dr. Zengibar Özarslan’ın konuşmacı olacağı seminerde ergenlik dönemine giren öğrencilere sınav kaygısı, kaygı ile baş etme yolları ve bu dönemde ortaya çıkan fiziksel tepkimeler ile yaşanan bedensel değişimlerin nasıl kontrol altına alınacağı anlatılacak.

  1. TEOG sınavı öncesi yapılabileceklerin konuşulacağı ERA Okulları Anne-Baba Okulu Semineri’nde Psikiyatrist Doktor Zengibar Özarslan, konu başlıklarıyla ilgili anlatımlarının ardından izleyicilerin merak ettiklerini de cevaplandıracak.

Tarih: 31 Mart 2017 – Cuma

Saat: 13.30-14.30

Yer: ERA Okulları Kağıthane Kampüsü

Konuşmacı: Psikiyatrist Dr. Zengibar Özarslan

Rezervasyon: 0212 294 72 92

ÇOCUKLARDA DİKKAT EKSİKLİĞİ İLE NASIL BAŞ EDİLİR?

 ERA Okulları Anne-Baba Okulu Seminerleri’nin “2. TEOG’a Doğru Sınav Kaygısı” konulu etkinliği 8 Nisan Cuımartesi günü ERA Okulları Pendik kampüsünde düzenlenecek. 6-7 ve 8. sınıflara özel olarak düzenlenecek seminere, Psikiyatrist Doktor Zengibar Özarslan uzman konuşmacı olarak katılacak.

ERA Okulları Anne-Baba Okulu Seminerleri’nin 8 Nisan Cumartesi günü ERA Okulları Pendik kampüsünde düzenlenecek olan etkinliğinin konusu “2. TEOG’a Doğru Sınav Kaygısı” olacak. Seminerde 6-7 ve 8. sınıfların sınava hazırlık sürecinde neler yapması gerektiği, dikkat eksikliği ve sınav kaygısı ile nasıl baş edebilecekleri konuları detaylı ve kapsamlı bir şekilde konuşulacak.

 

Psikiyatrist Dr. Zengibar Özarslan’ın konuşmacı olacağı seminerde ergenlik dönemine giren öğrencilere sınav kaygısı, kaygı ile baş etme yolları ve bu dönemde ortaya çıkan fiziksel tepkimeler ile yaşanan bedensel değişimlerin nasıl kontrol altına alınacağı anlatılacak. Seminerde eş zamanlı olarak 2. TEOG dönemine girecek olan 8. sınıf öğrencilerine kaygı ile ilgili “Kaygılarımızı Yenmek ve Odaklanmak” isimli Yoga ve Nefes Terapisi çalışması uzman Yoga Eğitmeni Sinem Mengi tarafından yapılacak.

 

Sadece ERAlılar’ın değil, konuyla ilgilenen herkesin önceden randevu alarak katılabileceği , seminerde yer alacak konuların alt başlıklar  

  • Ergenlik
  • Ergenlikte oluşan dikkat dağınıklığı
  • Sınav kaygısı
  • Sınav kaygısı ile baş etme yöntemleri
  • Öğrenci uygulaması: Era Okulları Sınav Kaygısı Envanteri

 

  1. TEOG sınavı öncesi yapılabileceklerin konuşulacağı ERA Okulları Anne-Baba Okulu Semineri’nde Psikiyatrist Doktor Zengibar Özarslan, konu başlıklarıyla ilgili anlatımlarının ardından izleyicilerin merak ettiklerini de cevaplandıracak.

 

Tarih: 8 Nisan 2017 – Cumartesi

Saat: 11.00

Yer: ERA Okulları Pendik Kampüsü

Konuşmacı: Psikiyatrist Dr. Zengibar Özarslan

Atölye Eğitmeni: Yoga Eğitmeni Sinem Mengi

Rezervasyon: 0216 511 21 21